Thursday, June 7

Food for thought.

I found this on VJ's blog and HAD to share it:

What the World Eats. Click through all the pics.

Admit it - aren't you just a little humbled by a family that spends about US$35 a week on their food? How about $1.29?
...

3 comments:

  1. wow.

    Just wow.

    Half my stuff is refuse - packaging from food from TJ's.

    ReplyDelete
  2. Now THAT is fascinating. Really, it is.

    ReplyDelete
  3. I am going out to buy some more veges RIGHT NOW.
    Thanks for that GG :) I hope you are feeling better today

    ReplyDelete

Comments containing links to commercial websites from people with invisible profiles are deleted immediately. Spammers are immediately deleted.